30 Haziran 2009 Salı

Yolyapı : Su Soğutma Kulelerinde Lider

Yolyapı, su soğutma kulelerinin tüm endüstriyel uygulamalarında mühendislik ve müteahhitlik hizmetleri veren uzman bir kuruluştur. Firma, 1982 yılından itibaren sadece su soğutma kuleleri alanına odaklanmıştır. Yolyapı paket ve inşai tip olmak üzere iki tip ürün imal etmektedir. Ayrıca,tesislerde bulunan mevcut kuleler için ekspertiz, performans testi, kule bakımı ve revizyonu gibi hizmetler de sunmaktadır. Yolyapı su soğutma kuleleri Türkiye’de ve çevre ülkelerde 1700’ü aşkın tesiste kullanılmaktadır.

Su Soğutma Kulesi Nedir?

Su soğutma kulesi bir ısı uzaklaştırma ünitesidir. Su soğutma kuleleri, sistemden gelen sıcak suyu dolgu üzerine püskürterek ısı transferi sağlar. İçinden geçen suyun bir kısmını buharlaştırarak sistemdeki istenmeyen ısıyı atmosfere verir. Kalan su ise istenilen derecede soğur ve prosese geri gönderilir.

Yolyapı'nın Ürünleri

Yolyapı Su Soğutma Kuleleri iki çeşittir : Paket ve İnşai tip kuleler.

Paket tip su soğutma kulesi, su debisi saatte 0-1200m³ arasındaki tesislerde kullanılır. Alternatiflerine oranla daha uzun ömürlü bir malzeme olan Camelyaf Takviyeli Polyester’den (CTP) imal edilen paket tip su soğutma kulesinin, işletme ve bakım giderleri düşük olduğu gibi kullanımı da basittir. Modüler yapılarından ötürü, bir noktadan diğerine taşınması oldukça kolaydır.

İnşai tip su soğutma kulesi, su debisi saatte 200m³’ü aşan tesislerde kullanılır. Enerji santralleri, petrokimya tesisleri, rafineriler ve demir çelik fabrikaları inşai tip su soğutma kulesine ihtiyaç duyarlar. Bu kule, ana taşıyıcı kirişler ve kolonlar üzerine kurulur. Genel olarak CTP profil ve emprenyeli ahşap, kulenin taşıyıcı elemanıdır. Beton da aynı amaçla kullanılabilir. İnşai tip kulelerin montajı sahada, yerinde yapılmaktadır.

Her iki kule tipinde de, kulenin su ile temas halinde olan aksamları, sıcak daldırma galvanizli çelik, PVC, Polipropilen, CTP yada paslanmaz çeliktir.

Yolyapı'nın Hizmetleri

Yolyapı’nın verdiği hizmetler; ekspertiz ve performans testi ile kule bakımı ve revizyonundan oluşmaktadır. Yolyapı’nın uzman ekibi, müşterilerinin kullanmakta olduğu her marka su soğutma kulesini yerinde inceler. Firma, su ve hava debisi, giriş çıkış suyunun sıcaklığı ve yaş termometre değerlerini ölçerek kulenin mevcut durumunu ve ekonomik ömrünü tespit edip iyileştirme çalışmasından sonraki performans artışını öngörür. Kulenin bir kısmını veya tamamını yeni baştan yapmanın en uygun çözüm olduğu durumlarda ise Yolyapı revizyon hizmeti vermektedir.

Yolyapı, su soğutma kulesi alanında dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve aynı zamanda Türkiye piyasasındaki ihtiyaçlara göre araştırma-geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, sahip olduğu teknoloji ve uzman ekibiyle müşterilerinin ihtiyaç duyduğu soğutma işlemini sağlayacak en ekonomik ve en uzun ömürlü çözümü garanti eder.

Hedef : Tam Müşteri Memnuniyeti

Yolyapı, su soğutma kulelerini her müşterisinin farklı ihtiyaçlarına ve işletme şartlarına göre ele alarak projelendirir. Öncelikle bir mühendislik hizmeti vererek firmalara işletme ve bakım kolaylığı sağlayacak önerileri sunar. Firmanın ihtiyacını eksiksiz karşılayacak su soğutma kulesini kısa bir zaman içerisinde teslim ettikten sonra periyodik bakım, tamirat ve yedek parça gibi hizmetlerle müşteri memnuniyetini garantiler. Firmanın temel ilkesi, su soğutma kulesi konusunda sahip olduğu uzmanlığı müşterilerinin hizmetine sunmak ve onlara kendi şartlarına göre özel tasarlanmış, en verimli performansı sağlayacak kuleleri vermektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme